S.S.S

Farmasi hakkında sıkça sorulan sorular

1Nasıl FARMASİ üyesi olabilirim?
Firmamıza internet üzerinden üye olabilirsiniz. Üyelik işlemlerinizi www.farmasiint.com web sayfamızdan Girişimci Ol butonuna tıkladığınızda açılan sayfadaki istenen bilgilerinizi doldurup üye olabilirsiniz. Girişimci olmak için ad soyad, doğum tarihi (gün/ay/yıl), TC kimlik numarasının doğru olarak girilmesi zorunludur.
2FARMASİ girişimcisi ne demektir?
FARMASİ firmasına ürün siparişi veren, üye olan herkes girişimci olarak kabul edilmektedir.
3FARMASİ Sponsoru ne demektir?
FARMASİ’ye üye olan herhangi bir müşteri eğer firmanın üyesi olan başka bir üye ismi vererek üye olursa ismi verilen üyenin altına kaydı yapılır. İsmi verilen üye yeni üyenin sponsoru olmuş olur.
4FARMASİ girişimcisi veya sponsoru olmak için gereken şartlar nelerdir?
18 yaşını doldurmuş TC kimlik numarası olan herkes FARMASİ girişimcisi veya sponsoru olabilir.
5Farmasi şifremi unuttum, nasıl öğrenebilirim?
www.farmasiint.com adresinden Danışman girişi bölümü altında bulunan ‘’parolanızı unuttuysanız tıklayınız’’ bölümünden e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basarak şifrenizin sistemde kayıtlı bulunan e-posta adresine gönderilmesini talep edebilir ya da 0216 430 19 99 Müşteri Hizmetleri numaramızı hafta içi 08:00-18:00 saatleri arasında arayarak şifrenizi öğrenebilirsiniz. Şifreniz SMS ile tarafınıza gönderilecektir.
6Farmasi de kendi sayfama nasıl giriş yapabilirim?
www.farmasiint.com web sitemizden giriş yaparak girişimci girişi bölümüne tıklayıp TC kimlik numaranızı yazıp şifreniz ile sayfanıza giriş yapabilirsiniz.
7Farmasi de alt ekip nasıl oluşturabilirim, üye nasıl ekleyebilirim?
Kendi sayfanızda Alt Ekip sekmesi altındaki Girişimci Ekle butonunu tıklayarak kaydetmek istediğiniz kişinin bilgilerini girerek kendi grubunuza üye ekleyebilirsiniz.
8Farmasi askıya alınmak ne demektir?
En az altı ay süreyle ürün siparişi vermemiş olan üyelerimiz sistem tarafından otomatik olarak pasifleştirilmektedir. Ekranda ilgili danışman askıya alındı olarak görünmektedir. Yeni kayıtlarımız kayıt olduktan itibaren 30 gün içerisinde sipariş vermez ise tekrar askıya alıncakatır.
9Farmasi’ye kayıtlı adres ve telefon bilgileri nasıl güncellenir?
Tüm iletişim bilgilerinizin (e-posta, posta adresiniz ve telefon numaranız) güncellenmesi talebinizi 0216 430 19 99 Müşteri Hizmetleri telefon numaramızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arasında arayarak veya [email protected] adresimize yazılı olarak bildirebilirsiniz.
10Farmasi’de internet üzerinden nasıl sipariş verilir?
FARMASİ girişimcisi olan herkese özel bir danışman numarası ve internet şifresi verilir. 7 gün/24 saat www.farmasiint.com ‘Danışman giriş’ bölümüne TC numaranız veya danışman kodunuz ve şifreniz ile giriş yaparak sipariş verebilirsiniz. ‘Hızlı Sipariş’ sekmesi altında açılan kutucuklara ürün kodlarını yazarak sipariş verebilirsiniz.
11Farmasi ürün sipariş ne zaman teslim alabilirim?
Farmasi’de vermiş olduğunuz siparişleriniz yoğunluğa bağlı olarak üç ile yedi iş gününde anlaşmalı kargo firmamız tarafından adresinize teslim edilecektir.
12Farmasi siparişimi nasıl takip edebilirim?
Siparişinizi www.farmasiint.com adresinden giriş yaparak kendi sayfanızda bulunan Sipariş Takip bölümü altında sipariş detayınızı görebilirsiniz.
13Farmasi ürün siparişi nasıl iptal edilir?
Siparişlerinizi kendiniz sipariş girildikten sonraki ilk 1 saat içerisinde iptal edebilirsiniz. Sipariş takip bölümünde ilgili sipariş yanında İPTAL ET butonu yer almaktadır. Bu butona tıkladığınızda iptal nedeninizi yazmanız gerekmektedir. Daha sonra siparişi iptal etmek istediğinizden emin olup olmadığınız sorulmaktadır. Sonrasında siparişiniz iptal edilmiş olacaktır. İptal süresi dolmuş olan siparişlerin iptal işlemleri maalesef yapılamamaktadır.
14Kargo sıfırlama ürünü ne demektir?
Farmasi’de kargo sıfırlama ürünü danışmanın ücretsiz kargo hakkını kazandıran limitten daha az sipariş verdiğinde danışmanın ödediği kargo ücreti karşılığı olarak danışmana gönderilen ücretsiz hediye üründür. Gönderilecek olan ürün herhangi bir ürün olabilir. Danışman kargo sıfırlama ürünü olarak ürün seçimi yapamaz.
15İçeride alacağım var. Alacağımı düştükten sonra kalan bakiyeyi kapıda ödeme seçeneği ile ödeyebilir miyim?
Evet. Alacağınız düşülerek yapılacak olan sipariş ödemelerinde kapıda ödeme seçeneği kullanılabilir.
16Cep telefonuma SMS geldi. Şubeyle temasa geçmemi istiyorsunuz. Kargomu kendim mi almam gerekecek? Kargom adresime teslim edilmeyecek mi?
Kargolarınız sipariş esnasında danışman tarafından aksi belirtilmediği sürece danışmanlarımızın adresinize teslim edilmektedir.
17Farmasi kolimi nasıl takip edebilirim?
Siparişinizi www.farmasiint.com adresinden giriş yaparak kendi sayfanızda bulunan Sipariş Takip bölümü altında ilgili siparişinize tıklayınca açılan Aras Kargo linkinden durum kontrolü yapabilirsiniz.
18Farmasi kolim hasarlı geldi. Ne yapmalıyım?
Hasarlı koliyi teslim almayınız ve yaşamış olduğunuz sorunu 0216 430 19 99 FARMASİ Müşteri Hizmetlerini arayarak ya da [email protected] adresine yazılı olarak bildirebilirsiniz. Size en kısa süre içerisinde yardımcı olunacaktır.
19Farmasi kredi kartı ile yapılan ödemeler güvenli midir?
Evet. Kredi kartı ödemelerimiz güvenli bir şekilde gerçekleşmekte olup, sistemimiz kredi kartı bilgilerinizi saklamamaktadır.
20Farmasi ürün ödemelerimi internet üzerinden kendim yapabilir miyim?
Evet, Farmasi’de ürün ödemelerimi internet üzerinden kendiniz yapabilirsiniz.
21Farmasi prim ödemeleri ne zaman yapılır?
Farmasi’de prim ödemeleri her ayın 20’sinde ve 30’unda yapılmaktadır.
22Aldığım ürünü beğenmedim, değiştirmek istiyorum. Nasıl değiştirebilirim? Satın aldığım ürünü başka bir ürün ile değiştirebilir miyim?
Ürün değişim işlemi birebir aynı ürünle yapılabilmektedir. Farklı bir ürünle değişim işlemi yapılmamaktadır.
23Farmasi ürün iadesi hangi durumlarda kabul edilmez?
Teslim tarihinden itibaren 14 gün geçtiyse, iade edilmek istenen ürün hediyeli ürün ise ama hediyesi gönderilmemiş ise, herhangi bir nedenle ambalajı açılmış veya ürün kullanılmış ise kullanıcı hatası bulunan ürünler için iade ve değişim yapılmayacaktır.
24Farmasi’de TL puan ile prim arasındaki fark nedir?
Farmasi’de TL puan aylık olarak kazanılır, birikmez.
25Farmasi TL puan nasıl kazanılır?
Verilen her puan değerli ürün siparişi ile TL puan kazanılmaktadır.
26Farmasi’de prim nasıl kazanılır?
Kazanç Planımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.
27Farmasi primim ne zaman hesabıma yatar?
30TL üzerindeki priminiz her ayın 20’sinden sonra danışmanların sistemde kayıtlı hesaplarına otomatik olarak havale edilir. Ayın 20’si hafta sonuna veya resmi tatillere denk geldiği durumlarda takip eden ilk iş günü sistemde kayıtlı bulunan banka IBAN numaranıza yatırılacaktır. Sistemimizde kayıtlı olan banka bilgilerinizin güncel ve doğru olması primlerinizin zamanında tarafınıza ulaşmasını sağlayacaktır. 30TL altındaki primler danışmanların hesaplarına alacak olarak kaydedilir.
28Farmasi prim tutarımı sipariş verirken kullanabilir miyim?
Prim tutarımı sipariş verirken kullanabilirsiniz.
29Farmasi'de ay içinde topladığım TL puanları bir sonraki ay kullanabilir miyim?
Hayır. Ay içinde toplanan TL puanlar aynı ay sonuna kadar kullanılmak zorundadır. Kullanılmayan puanlar bir sonraki aya devredilmemektedir.
30Farmasi KDV ve stopaj ödemeleri ne zaman yapılıyor?
Vergi mükellefi olup firmamıza kazandıkları prim üzerinden fatura kesen danışmanlarımızın ödeme tarihi her ayın 25’i olarak yapılmaktadır.