Askıya düşmek nedir?

Farmasi’de askı’ya düşmek demek; daha önce üye olmuş olan kişinin bilgileri sistemde mevcut, fakat üyeliği devam etmiyor demektir.

İlgili kişiyi üye yapmak için bilgilerini tekrardan girmeye gerek yoktur. Askıda bulunan kişinin bilgileri yeniden girilmeye çalışıldığında, sistem tarafından uyarı verilecektir. Sistem kabul etmeyecektir. ‘Tc ve telefon numarası sistemde mevcut’ yazısı belirecektir.

Farmasi’ye ilk üye olduğunuz 2 ay süresince sipariş vermemeniz durumunda üyeliğiniz askıya alınacaktır. Farmasi’ye üye olduktan sonra sipariş verdiğinizi örnek verelim; Bu durumda en son sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 5 ay’ın sonunda üyeliğiniz sona erecek ve üyeliğiniz askıya alınacaktır.

 

Farmasi askıdan alma nasıl yapılır?

1

Kendi kendine askı’dan alma işleminde; askı’ya düşmüş olan kişinin ‘TC ve Şifre’si Farmasi ‘Girişimci Girişi’ yerine yazılır ve giriş yapılır. Sayfa kişiye ‘Üye’liğiniz Askıya Alınmıştır. Sponsorunuzu Tanıyormusunuz’ yazısı karşılayacaktır. Evet butonuna basıldığında ‘Sponsor Getir’ butonuna sponsorunuz olmasını istediğiniz kişinin Farmasi Girişimci Kodunu yazınız. Sponsor Getir butonuna bastığınızda belirttiğiniz kişinin ismi ve kodu gelecektir. Sms ile size gelen kodu yazarak, kaydet butonuna basınız. İlgili kişinin ekibine aktarılmış olacaksınız.


2

Sponsorunuz’un sizi askı’dan almasını istiyorsanız; sponsorunuza TC ve Şifre’nizi veriniz. Sponsorunuz kişisel Farmasi sayfasına giriş yapacaktır, Askı’dan Al butonuna sizin Tc ve Şifre’nizi yazarak, kendini sponsor seçerek size gelen sms’deki kodu yazarak sizi askıdan alacaktır.


Eğer hesabınız askıda ise ve yardıma ihtiyacınız varsa hemen sitemiz üzerinde menüden üyelik, kayıt başvuru formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulanlar


Farmasi askı işlemleri hakkında sıkça sorulan sorular.
1Farmasi’de askı’ya düşen kişinin alacağına ne olur?
Daha önce Farmasi’ye üye olmuş ve öyle yada böyle, bi şekilde üyeliği sona ermiş kişilerin tüm hakları sayfalarında aynı şekilde beklemektedir. Farz edelim kişinin 1tl alacağı bulunmaktaydı sayfasında. Bulunan tutar aynı şekilde sayfasında bekleyecektir. Askı’dan kendini aldığında yada aldırdığında tutarı sayfasında görecektir.
2Farmasi üyeliği kaç ayda askıya alınır?
Farmasi’ye üye olmuş kişilerin askıya alınma işlem zamanı çok nettir. Bu durumu 2 durumda ele alabiliriz. Sipariş girmiş bir kişi kaç ayda askıya alınır? Farmasi’ye üye olmuş ve hiç sipariş vermemiş kişi kaç ayda askıya alınır?
3Sipariş girmiş bir kişi kaç ayda askıya alınır?
Farmasi üyesi eğer sipariş girmişse 5 ay sonunda askıya alınmış olur. En son sipariş girdiği tarihten itibaren 5 ay sonra üyeliği askıya alınır. Bu süreçte tekrar sipariş girmesi durumunda askı süresi uzar.
4Farmasi’den hiç sipariş girmemiş kişi kaç ayda askıya alınır?
Farmasi’ye üye olmuş fakat hiç sipariş girmemiş kişinin üyeliği 2 ay sonunda askıya alınır. 60 günün sonunda askıya alınır ve üyeliği biter.