Farmasi Prim Tablosu

Farmasi Prim Alma Şartları

Farmasi Prim Sistemi

Farmasi 2021 yeni prim sistemi kazancı aylık olarak sıfırlanan ve her ay yeniden hesaplanan bir kazanç sistemidir. Bu nedenle her ay düzenli olarak prim almak isteyenlerin, alt üyeleri ile birlikte her ay satış yapması gerekir. Prim kazanma işine girenlerin kendilerine alt üye alması şarttır. Alt üyeleriniz olmadan yüzdelik dilime girmeniz oldukça zor olur. Alacağınız prim miktarı da alt üyelerinizin yaptığı satışlara göre belirlenmektedir.

Lider Yetiştirme Prim Oranları

Müdür DirektörAltınPlatinZümrütElmasAs BaşkanBaşkanSultan
1. Nesil3 %3.5 %4 %4.5 %5 %5.5 %6 %6.5 %
2. Nesil2 %2.5 %3 %3.5 %4 %4.5 %5 %5.5 %
3. Nesil1.5 %1.75 %2 %2.25 %2.5 %3 %4 %4.5 %
4. Nesil0.2 %0.4 %0.6 %0.8 %1 %
5. Nesil0.5 %
Lider Yetiştirme Prim Oranları Tablosu

Lider Yetiştirme Seviye Kuralı

Girişimcinin alt ekibindeki liderleri ile arasında 3 veya daha fazla seviye farkı bulunursa lider yetiştirme priminde değişiklik olur. Buna göre bu liderden elde edilen lider yetiştirme priminin %75’ini, %50’sini veya % 25’ini kazanır. Ünvan farkının görüldüğü nesilden itibaren bu kural uygulanır.

Unvan FarkıPrim KazancıÖrnek Unvan Farkı
3 Unvan Farkı% 75Üst Sponsor Unvanı: Altın
Lider Unvanı: Elmas
4 Unvan Farkı% 50Üst Sponsor Unvanı: Platin
Lider Unvanı: Başkan
5 Unvan Farkı% 25Üst Sponsor Unvanı: Altın
Lider Unvanı: Başkan

Prim Ödeme ve Hesaplama

  • Primler iş bu Kazanç Planındaki seviyelere göre hesaplanmaktadır.
  • Primler, sipariş sırasında Farmasi’de sahip olunan düzeye göre ödenmektedir.
  • Alt ekibinden grup primi hak edilmesi için aktiflik şartı aranır.
  • Prim ödenebilmesi için Girişimci’nin faturalarını zamanında ödemesi gerekmektedir. Girişimci’nin günü geçmiş borcu var ise o ayki primi firmada saklı tutulup bir sonraki ay ödenir. 
  • Prim ödemeleri takip eden her ayın 20 sinde (hafta sonuna geldiği takdirde takip eden iş gününde) Girişimci’nin banka hesabına yatırılmaktadır. Örneğin Ocak ayı için olan ödemeler 20 Şubat tarihinde yapılacaktır. 20. Günün resmi tatil ve/veya hafta sonu tatillerine denk gelmesi durumunda takip eden ilk iş günü yapılacaktır.
  • Tüm Prim hesaplamaları prim değersiz ürünler ve KDV düşüldükten sonra hesaplanmaktadır. Prim ödemeleri adınıza gelir vergisi stopajı (%20) kesilerek yatırılacaktır. Prim ödemeleri, mal bedeli ödenmiş faturalar üzerinden hesaplanarak pazarlama planına göre ödenir.
  • Alt grubunuzda, sizinle aynı seviyede olan girişimcilerinizden  Grup primi kazanılmamaktadır.
  • Girişimcilerin kendi linkleri üzerinden nihai tüketiciye, Farmasi internet sitesine yönlendirerek yapacak satışlarda, satılan ürüne ilişkin satış fiyatı ile girişimci katalog fiyatı arasındaki fark, prim olarak girişimci hesabına yansıtılır. Girişimci şahıs ise KDV stopaj düşülerek, tüzel kişi ise faturası karşılığında ödenir.    

Farmasi Aktiflik Şartı

Farmasi üyesinin prim alabilmesi için her ay girmesi gereken sipariş miktarının adıdır. Farmasi’den hak edilen primin hesaba yatması ve sistemin kişinin çalıştığı, aktif durumda olduğunu belirten işlemdir. Farmasi aktiflik şartı sadece ve sadece 160 TL puandır.

Farmasi üyesi her ay aktif olacak diye bir şart yoktur. Fakat prim hakedişl varsa ve bu prim hakedişinin hesabına yatmasını istiyorsa 160 TL puanlık ürün sipariş etmesi gerekmektedir.

Farmasi aktiflik şartı makul ve mantıklıdır. Her evde kullanılan miktardadır. Bu rakam zaten her evin ihtiyacı olan tutardır. Bir başka bakış açısıyla Farmasi kişiden evinin yada kişisel ihtiyaçlarını Farmasi’den almasını istemektedir. Bu da en doğal hakkıdır.


Yandan Fark 7.000 TL Puan Kuralı

Farmasi prim alma şartlarından biri olan yandan 7000 TL puan farkı şartı:

Bir kampanya ayı içerisinde kişisel ve/veya grubu ile minimum 20.000 TL Puan alışveriş yapan girişimci %21 prim grubuna girer. İlk defa %21 seviyesine ulaşan Girişimciye Müdür unvanı verilir. Tüm %21 Müdür ve üst seviyelerde yandan 7000 TL puan farkı aranmaktadır.

Yandan 7000 TL puan farkı nasıl hesaplanır?

Girişimcinin direk bağlı %21 seviyesindeki ekiplerin grup TL puanları hariç tutulur. Direk bağlı ekipte yer alan %15 ve/veya %18 seviyesinde en yüksek grup TL puanına sahip girişimicinin grup TL puanı da hesaplamalara dahil edilmez. Bunların dışında kalan direk bağlı girişimcilerin grup TL puanlarının toplamı 7000 TL puandan yüksek ise Yandan Fark kuralını yerine getirilmiş olur. Kişisel puan, yandan fark puanına eklenmektedir.

%21 SANAL Prim Kazancı nedir?  

Girişimci yandan 7000 TL puanın altında kaldığında gerçekleşen yandan TL puana karşılık gelen prim oranına göre kazanç elde eder.

ÜYE OLUN