FARMASİ ÜRÜN İADESİ

Farmasi‘den ürün siparişi verirken bazı hatalar yapabiliyoruz. Mesela hatalı ürün kodu yazma veya ürün sayısını yanlış yazma gibi ufak tefek hatalar. Bunun haricinde ürün bize gelirken kargoda hasar görmüş olabilir veya akmış olabilir. Bu gibi durumlarda ürünü Farmasi Enternasyonel‘e geri yollayarak ürün değişimi veya para iadesi almak mümkündür. İşte Farmasi ürün iadesi veya değişim için yapmanız gerekenler.

01

Ürün Faturası

Farmasi'de ürün iade veya değişim için öncelik ve kesinlikle faturanın olması gerekiyor.


02

Ürün Seçimi

Değişmesini istediğimiz ürünü faturadan buluyoruz ve o sırayı takip ederek “Ürün İade Bilgileri” bölümüne iade veya değişecek ürünün nedenini ve adetini tükenmez kalemle yazıyoruz.


03

İade/Değişim Gerekçesi

Fatura üzerinde ürün iade veya değişim gerekçesini işaretliyoruz. Sebep kısmındaki kodlar şu şekildedir; Hasarlı / Akmış, Yanlış Kodlama, Yanlış / Paketleme, Eksik Paketleme. Faturadaki iade sebebine bu kodlarla birlikte sıkıntınızı belirtebilirsiniz.


05

Adres Bilgileri

Adres Bilgileri: Son olarak faturamızın en alttaki bölümde doldurmamız gereken yerleri dolduruyoruz ve imzalıyoruz. Daha sonra bu fatura ve iade/değişim ürünlerimizi ilgili kargoya götürüyoruz.

ÖNEMLİ NOT

Kargo personeline bu kargonun iade olduğunu ve Farmasi Enternasyonal Ömerli Fabrikasına iade edileceğiniz söylüyoruz. Kargoyu karşı taraf ödemeli bir şekilde ücret ödemeden gönderiyoruz.

1 hafta içinde paranız Farmasi panelinize “bakiye” adlı bölüme eklenecektir veya değişim ürününüz tekrardan size kargolanacaktır. Farmasi ürün iadesi işlemi bu şekildedir.

Farmasi ürün iadesi veya değişimi için yapmanız gerekenlerin hepsi bu kadar.

Farmasi iade öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar

  1. Ürün iade kabul süresi; ürünün teslim tarihinden itibaren 14 gündür.
  2. Farmasi siparişinizde hasar ya da kusur tespit ettiğiniz takdirde iade ve değişim talebinde bulunabilirsiniz.
  3. İade edilmek istenen ürünün ambalajının açılmamış, herhangi bir nedenle kullanılmamış olması gerekmektedir.
  4. Fatura mutlaka imzalanmalıdır. İmzasız gelen faturalar işleme alınmayıp red edilecektir.
  5. İmzalı fatura ve ürünler birlikte gönderilmelidir.
  6. Faturadaki ürün iade bilgileri kısmı tam ve okunaklı şekilde doldurulmalıdır. Fatura üzerinde işlem isteği mutlaka belirtilmelidir.
  7. İşaretlenmediği durumda iade olarak işlem görülecektir.
  8. Ürün iadesi veya ürün değişikliği istenen ürünler ayrı bir paket/koli içerisinde konularak, kargoda hasar görmeyecek şekilde geri gönderilmelidir.
  9. Ürünlerin orijinal ambalajları üzerinde meydana gelebilecek hasar ve üzerlerine yapıştırılan kargo ve benzeri etiketlerin, ürünlerin orijinalliğini ve dolayısıyla iade veya değişimleri mümkün olamayacaktır.